Edip Yüksel Vahiy almış, Reşat Halife Peygambermiş!..

Edip Yüksel Vahiy almış, Reşat Halife Peygambermiş!..

*

***

Videoda gördüğünüz gibi Edip Yüksel, kendisine vahyedildiğni ve bu sözde vahiy ile Tevbe suresinin son 2 ayetinin Kur’an’dan olmadığına karar verdiğini söylüyor. Dinde bundan daha büyük bir sapıklık olabilir mi? Şeytanın tuzağına düşmediğinin garantisi nedir? Edib’in, canlı yayında vahiy aldığını iddia eden Iskender Evrenosoğlu’ndan ne farkı var? Herhalde bu saatten sonra kanki olurlar artık… Bu FETÖ’yü de geçti. O hiç olmazsa Hz. Peygamber s.a.v Efendimizi rüyasında gördüğünü söylüyordu. Bu ise -haşa- hem Allah Teala’dan “vahiy” aldığını söylüyor, hem de bu sözde vahiy ile Allah Teala’nın Hz. Peygamber s.a.v Efendimize vahyettiği Tevbe suresinin son iki ayetini yok sayıyor. Olacak iş değil… Kovulmuş şeytan bunu kıskıvrak yakalamış ama haberi yok… Ya hu ne hale geldik!? Biri cezaevinden çıkar, “Mehdi benim geldim” der, bir diğeri cezaevinden çıkar, “Isa benim indim” der, bu da cezaevinden çıkıp “bana vahiy geldi, Kur’an’ı düzelttim” diyor. Yeter! Bıktık usandık artık. Buraya yazıyorum; eğer bu Edip ileride peygamberliğini ilan ederse hiç şaşırmayın.

Bakara Suresi 79:

“Artık o kimselerin vay haline ki, kendi elleriyle kitap yazarlar da sonra biraz para almak için ‘Bu Allah katındandır.’ derler. Artık vay o elleriyle yazdıkları yüzünden onlara, vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!..”

Ayrıca Edip, Reşat Halife isimli kişinin Peygamber olduğunu iddia ediyor. Adama bak… Hem bizim mürid ve mukallid olduğumuzu iddia ederek bize ‘müşrik’ diyor, hem de Peygamber olduğunu iddia eden birine itaati müslümanlığın icabı zannediyor. Neymiş, Kur’an’da “gizlenen” ve Reşat Halife’nin bulduğu ondokuz sistemiyle, Tevbe suresinin son iki ayetinin Kur’an’dan olmadığı ortaya çıkmış. Yani haşa Kur’an, bu adamın ortaya çıkışına kadar korunmamış ve gerçek Kur’an değilmiş… Ya hu, Kur’an’ın korunması 1400 sene sonra ortaya çıkan Reşat Halife’nin insafına mı kaldı?

Bu Edip, bir paylaşımında Ehl-i sünnete göre insanı kafir eden söz ve fiillere dair bir liste yayınlayıp bunu tenkid etmişti. Halbuki kendisi işine gelmeyen herkese müşrik demekle meşhur. Hatta sözde peygamberi Reşat Halife ise “başka Peygamberlere iman gerekmez ama bana iman etmezseniz kafir olursunuz” diyebilecek kadar ileri gitmişti. Aşağıdaki son videoda göreceğiz.

Edip eşiyle birlikte sözde peygamberi görmüşler, ancak namazın kaç vakit olduğunu bile çözememişler. Edib’e göre namaz 3, eşine göre ise 5 vakitmiş. Bu nasıl peygamber!? Bu nasıl bir din!?

***

Aşağıdaki ayette de buyurulduğu gibi, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize karşı çıkar ve Müminlerin yolundan ayrılırsanız olacağı budur…

Nisa Suresi 115:

“Kim kendisine doğru yol besbelli olduktan sonra Peygamber’e karşı çıkar, müminlerin yolundan başkasına uyup giderse onu döndüğü yolda bırakırız ve cehenneme sokarız. Orası ne kötü bir gidiş yeridir.”

Tevbe suresinin son iki ayeti ondokuz sistemine uymadığı ve yaptığı bütün hesapların fos çıkmasını kabullenemediği için sözkonusu ayetlere -haşa- “bu insan sözüdür” diyen Edib’e şu ayetler yetişir:

Müddessir Suresi:

“18 – Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19 – Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti.

20 – Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti.

21 – Sonra baktı.

22 – Sonra kaşını çattı, surat astı.

23 – Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

24 – “Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir.”

25 – “Bu, sadece bir insan sözüdür.

26 – Ben onu Sekar’a (cehenneme) sokacağım.”

Gelelim Edip Yüksel’in Sahte Peygamberi Reşad Halife’ye

Özellikle aşağıda verdiğimiz dakikaları dikkatle izleyiniz:

– 06:15’ten 09:51’e kadar olan bölümde bir müridinin eleştirilerine tahammül edemeyip şiddetle cevap veriyor ve yaptığı tercümenin Allah tarafından tercüme edildiğini iddia ediyor. Sorgulanmaktan hoşlanmıyor… Beynini kullanmak yasak!..

– 09:54’ten 15:16’ya kadar olan bölümde -haşa- nasıl “Miraç”a çıktığını anlatıyor.

– 15:56’da “Peygamberlere iman etmek mecburiyetinde değilsiniz” diyor.

– Ancak 17:01’de “Bana iman etmeyen Allah’a isyan eder” diyor. Yani kendisi dışında bütün Peygamberlere iman etmeye gerek yok, yeterki kendisine iman edilsin!.. Yorum sizin…

**********

Kadir Çandarlıoğlu

http://www.belgelerlegercektarih.net

.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: