Hz Muhammed’e (s.a.v) nasıl hitap edilir, Peygambere hitap şekli nasıl olmalıdır?

Hz Muhammed’e (s.a.v) nasıl hitap edilir, Peygambere hitap şekli nasıl olmalıdır?

Kemalist rejim tarafından dini ilimlerden mahrum bırakılan Müslümanlardan bazıları, dinde yeri olmayan iddialarla ortaya çıkan birtakım -sözde- hocaların peşlerine takılmış ve onlardan öğrendikleri yanlış bilgilerin tesiriyle kendi dinlerine düşman hale ge(tiri)lmişlerdir. Ilimden mahrum bırakılan bu kardeşlerimiz maalesef kemalist rejimin kurbanlarıdır. Boş silahı şeytan doldurur derler ama, aslında kemalist rejim tarafından din hususunda boş bırakılan bu insanları şeytan bir güzel dolduruyor. Müslümanların, şeytanı taşlaması gerektiği yerde birbirlerini taşlamaları, hiç şüpheniz olmasın en çok Batı‘yı memnun ediyor ve Müslümanları sömürmeye fasılasız devam ediyorlar. Artık, dinde yeri olmayan hususları “dinden”miş gibi sunan sözde hocalara ilmi reddiyeler yapmak mecburiyeti hasıl olmuştur.

Bu videoda, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin ismini saygı ifadeleri kullanmadan telaffuz edenlere Kur’an’dan ayetlerle cevap verilmektedir. Bu nasıl bir saygısızlıktır anlamak mümkün değil. Biz, bırakın bir Peygambere veya bir Devlet yöneticisine, yaşça bizden büyük olan herhangi birine bile ismiyle hitap etmeyen, haya, edep ve güzel ahlak sahibi insanların torunlarıyız. Yüce dinimiz de zaten bunu emretmiyor mu? Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz kaba çöl Bedevilerini, Medenileştirmeye çalışmışken, bizler ihtişamlı bir Medeniyetin mirasçıları olarak nasıl olur da bedevileşebiliriz?

Videoda yer almayan bir konuya da hemen şuracıkta açıklık getirelim: Allah Teala bir ayette, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’e “Sen” diye hitap ediyor. Burada “Sen” diye hitap edilmiş olmasından dolayı, Kur’an okuyanların Hz. Peygamber (s.a.v)’e ismiyle hitap etmeleri engelleniyor…

***

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

http://www.belgelerlegercektarih.net

.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: